با تاریخچه اسکی روی برف آشنا شوید

یکی از ورزش های محبوب زمستانی برای هر فرد بدون توجه به توانایی افراد اسکی روی برف است، با توجه به اینکه این کار به حدی برای افراد لذت بخش است که حتی حاضر هستند، مسافت های زیادی را طی کنند. این دلیلی است که افراد بتوانند از این ورزش بهترین لذت را ببرند.

شاید تا به حال خود شما هم در فصل زمستان و در زمان بارش برف اولین کاری را که بعد از بیرون آمدن آفتاب انجام داده اید این است که خود را برای یک برف  بازی بی نظیر آماده کرده باشید.

اگر شما از آن دسته افراد هستید که توانایی مالی خوبی دارید، پس برای اسکی روی برف به ارتفاعات سفر خواهید کرد که لذت یک اسکی دلنشین را مجدداً تجربه کنید. سر خوردن روی برف یکی از جذاب ترین و شاداب کننده ترین تفریحات عصر جدید است.

با تاریخچه اسکی روی برف آشنا شوید

اسکی روی برف از کجا آغاز شد؟

از نقاشی های به جا مانده در آسیای مرکزی و نروژ و همچنین اسکی های جا مانده در باتلاق ها می توان تاریخچه اسکی را به ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح مرتبط کرد.

سر خوردن روی برف در آن زمان شاید به واسطه ایجاد سرعت برای سریعتر رسیدن به شکار آزموده شده است، از آن جهت که باعث موفقیت در سریعتر طی کردن مسیر بوده است، این مورد به عنوان یک واسطه شکار بوجود آمده است.

اولین افراد که اس

 

با تاریخچه اسکی روی برف آشنا شوید

 

ی کردن کدام اقوام  بودند؟

البته باید گفت: که گمان می شود اولین افراد که اسکی روی برف را انجام دادند، آسامی ها بوده باشند که مردم بومی اسکاندیناوی بوده اند. این منطقه امروزه نروژ کنونی قرار دارد.

البته باید گفت اولین اسکی در منطقه روسیه و دریاچه سندرو یافت شده است که به ۶۳۰۰ سال قبل از میلاد باز می گردد.

کنده کاری ها در غار سنگی اسکی بازان در روسیه و اسکاندیناوی سابقه این اسکی را تایید می کند.

البته قدیمی ترین چوب اسکی که از آن برای لیز خوردن روی برف استفاده کرده اند، در شمال چین یافت شده است. بارزه اصلی این چوب این است که طول آن به اندازه دو متر بوده و با موی اسب آن را پوشانده بودند.

آغاز اسکی بازی

اولین افرادی که به اسکی بازی رسمی روی آوردن، سربازان نروژی بودند و بعد از اینکه آنها دوره های آموزشی را گذراندند، مسابقات مهارتی از آنها به عمل می آمد. از این دسته می توان به اسکی روی برف در دامنه ها و گذر کردن از جنگل ها و مناطق برفی اشاره کرد، این کار همزمان با تیراندازی با اسلحه انجام می گرفته است.

این مسابقات به این واسطه انجام می گرفت تا سربازان همیشه آماده باشند. زیرا این سربازان باید توانایی جنگ در میدان های برفی را می آموختند.

اولین جنگ در میدان برفی

می توان به عنوان نمونه به جنگ بزرگ شمالی بین مردمان روس و سوئدی ها و نروژی ها اشاره کرد که همگی به واسطه اسکی و سر خوردن روی برف اتفاق افتاد، زیرا میدان این جنگ در سراشیبی های کوه آلپ قرار داشت.

 تغییرات و دگرگونی های چوب اسکی

مهمترین تغییر روی چوب اسکی در سال ۱۸۰۰ میلادی به واسطه نروژی ها اتفاق افتاد. به این دلیل که در این زمان اسکی به ورزش محبوب مبدل شده بود و مردم توجه خاصی به اسکی روی برف نشان می دادند؛ طراحان چوب اسکی با تغییر روی چوب اسکی و ایجاد هلال در ابتدای آن و هلالی کردن چوب باعث به وجود آمدن شرایط آیرودینامیکی بهتر و تقسیم وزن مناسب روی چوب گردیدند.

این کار نه تنها باعث تقسیم وزن درست شد، بلکه باعث گردید تا دماغه چوب در بر فرو نرود و سرعت بیشتری برای ایجاد انحراف و تغییر مسیر ایجاد کند.

در سال ۱۸۶۸ چوب اسکی اختراع شد که لبه کناری آن ساییدگی مناسب داشت و این اجازه را به اسکی باز می داد تا در زمان سر خوردن روی برف به راحتی برف را برش داده و حرکت کند.

در سال ۱۹۲۸ میلادی چوب اسکی لبه فولادی توسط مخترع اهل اتریش اختراع شد، این چوب اسکی به علت کاهش اصطکاک بین برف و چوب اسکی باعث ایجاد حالت چسبندگی بهتر شد و سر خوردن روی برف را بهتر و سرعت اسکی باز را بیشتر می کرد.

این مسئله به اسکی باز کمک می کرد که به راحتی روی برف لیز بخورد و در پیچ ها چرخش ساقه و چرخش موازی داشته باشد و این حرکت را توسعه دهد که هنوز در کلاسهای اسکی آن را آموزش میدهند.

 

با تاریخچه اسکی روی برف آشنا شوید

 

اولین مسابقات اسکی

اولین مسابقات اسکی المپیک زمستانی در شهر شامونی در کشور فرانسه برگزار گردید.

که اسکی در سراشیبی جزو این مسابقات نبود، در گذر زمان به این خاطر که علاقه مندان به اسکی در سراشیبی بسیار افزایش یافتند و اسکی در سراشیبی جایگاه ویژه ای پیدا کرد؛ در سال ۱۹۳۶ در آلمان به بازی های المپیک وارد شد.

مهمترین تحول در اسکی

به یکی از تحولات بی نظیر در اسکی روی برف می توان به اختراع سیژ صندلی دار برای بالا بردن علاقه مندان اسکی به ارتفاعات اشاره کرد؛ این وسیله در سال ۱۹۳۶ تحولی عظیم در این صنعت به وجود آورد که باعث سهولت در بالا رفتن افراد به ارتفاعات و دستیابی علاقه مندان به مناطق مناسب اسکی گردید.

یکی از دیگر تحولات این ورزش در سال ۱۹۸۸ اتفاق افتاد تا افراد بیشتری را جذب این ورزش دلنشین کند و آن اضافه شدن اسکی آزاد به طور رسمی به المپیک زمستانی بود، بعد از اینکه فدراسیون بین المللی اسکی در سال ۱۹۷۹ اسکی آزاد را به عنوان ورزش به رسمیت شناخت این تحول نیز به وقوع پیوست و ما در سال ۱۹۸۸ اولین مسابقات رسمی اسکی آزاد را تجربه کردیم.

اولین پارک برفی در سال ۱۹۸۹ در کالیفرنیا ساخته شد که خود تحولی دیگر در این صنعت بود پس از این اتفاق پارک های برفی زیادی در سرتاسر دنیا ساخته شدند.

در آخر باید اشاره کرد که امروز روز به روز پارک های برفی زیادی قابل دسترس برای مردم عادی می شود. علاقه مندان به این ورزش بی نظیر به راحتی می توانند برای اسکی روی برف به این پارک ها مراجعه کرده و روزی دلنشین و ورزشی بی نظیر را تجربه کنند، حتی افرادی که اسکی را به خوبی بلد نیستند با لیز خوردن روی برف از این لذت بی پایان بهره می برند.

تاریخچه اسکی روی برف و تحولات چوب اسکی در به وجود آمدن المپیک زمستانی

برای شناختن اسکی روی برف لازم است اولین بار لیز خوردن روی برف را تجربه کرده باشید، در این زمان است که به خوبی درک می کنید، اسکی  و ورزش اسکی بسیار دلچسب و دوست داشتنی خواهد بود. این مسئله شما را متقاعد خواهد کرد تا هر چه سریع تر در زمان بارش برف خود را به یکی از این پیست های برفی رسانده و اسکی را تجربه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *