قوانین اسکی روی برف را بشناسید

اسکی رو برف یکی از ورزش های مورد علاقه افرادی است که به هیجان زیاد علاقه مندند. برای اینکه این که از این ورزش تجربه ای بد نداشته باشید و از آن لذت ببرید قوانینی تحت عنوان قوانین اسکی روی برف برای شما عزیزان تهیه شده است. این قوانین امنیت جانی و مالی را برای شما فراهم می آورد، به گونه ای که نه آسیب ببینید و نه برد اسکی شما نیاز به تعویض پیدا کند.

در برخی از مکان های مخصوص اسکی این قوانین در همه استراحتگاه های آن درج و یاد آوری شده است. بنابراین بسیار مهم است از آن ها پیروی کنید تا هم جان خود و هم جان اسکی بازان همجوار خود حین بازی را به خطر نیندازید. این قوانین امنیت اسکی بازان ، امنیت شما و امنیت پیست را تامین می کند. در ادامه برای بررسی این قوانین با ما همراه باشید.

قوانین اسکی روی برف را بشناسید

حفظ تعادل در شیب

اولین نکته مهم در رعایت کردن این قانون این است که میزان توانایی خود در اسکی را بدانید و در زمین هایی اسکی کنید که در حد توانایی شما باشد. در نتیجه به راحتی می توانید تعادل خود را حفظ کنید و امنیت خود و امنیت اسکی بازان دیگر را به خطر نیندازید.

حفظ تعادل و کنترل کردن اسکی در شیب مانند حفظ سرعت و ترمز به موقع در اتومبیل است . همانطور که راننده می داند هنگامی که عابر یا وسیله نقلیه دیگری روبروی آن است چگونه ترمز کند، اسکی باز نیز باید این توانایی را داشته باشد هنگام دیدن یک شئ یا اسکی باز دیگر پیش رویش چگونه سرعت خود را کنترل کند.

قوانین اسکی روی برف را بشناسید

حق تقدم

مفهوم حق تقدم از مسائلی است که همیشه در قوانین پیست نادیده گرفته می شود. یک اسکی باز باید طوری مسیر خود را انتخاب کندکه وقتی به اسکی باز پیش رویش نزدیک می شود خطری برای  اسکی باز پیش رویش نداشته باشد. همچنین اسکی باز نباید در مسیر اسکی یا نزدیک به پرتگاه توقف کند. اسکی می تواند ورزش مفرح باشد به شرط آن که قوانین اسکی روی برف را بشناسید و از آن پیروی کنید تا امنیت پیست به خطر نیفتد.

 

قوانین اسکی روی برف را بشناسید

ادغام در پیست و احترام به دیگران

معولا هر پیست دو مسیردارد، یک مسیر برای افراد پیشرفته و یک مسیر برای افراد مبتدی اما پیست ها به گونه ای طراحی شده اند که هردو مسیر از یک جایی به یکدیگر می پیوندند. بنابراین اگر فردی مبتدی هستید اجازه بدهید اول اسکی بازان پیشرفته رد شوند سپس شما به مسیر بپیوندید با این کار امنیت خود و دیگران را حفظ کرده اید. و بالعکس اگر فردی پیشرفته هستید سرعت خود را کم کنید و اجازه بدهید اسکی بازان مبتدی راحت تر به مسیر ملحق شوند. اگر قوانین پیست را رعایت کنید اسکی می تواند جذاب باشد.

ماندن در محدوده اسکی

از دیگر قوانین اسکی روی برف عدم خروج از محدوده تعیین شده برای اسکی است. اگر دقت کنید محدوده اسکی معمولا با یک طناب مشخص شده است. شما نباید از این محدوده هی مشخص شده خارج شوید. دلایل مختلفی برای ایجاد این محدوده ها وجود دارد، این دلایل ممکن است خطر ریزش بهمن، برگزاری مسابقات اسکی رو برف، پوشش نازک برف و مناسب نبودن زمین برای اسکی و غیره باشد. توجه داشته باشید که نباید از این محدوده ها فراتر بروید گشت امنیتی اسکی هیچ مسئولیتی در قبال نجات شما در صورت بروز حادثه نخواهد داشت.

سبقت گرفتن

یک اسکی باز می تواند از هر طرف از اسکی باز پیش رویش سبقت بگیرد، مشروط بر آنکه فضای کافی هنگام سبقت گرفتن برای هر حرکت ارادی و غیر ارادی از خود یا اسکی باز پیش رویش داشته باشد. همچنین باید در نظر داشت هنگامی که سبقت می گیرید در کل مانور سبقت شما مسئول آن مانور هستید. حتی اگر از یک اسکی باز ثابت سبقت بگیرید.

توقف در پیست

اسکی بازان باید از توقف در مسیرهای باریک یا خارج از دید خودداری کنند. اگر در این مکان ها سقوط کردید، سریعا خود را از آن مکان خارج کنید. اگر در مسیر عریضی سقوط کردید، می توانید کنار پیست توقف کنید. با رعایت قوانین اسکی روی برف امنیت را به خود و دوستانتان وهمچنین امنیت خاطر را به خانواده هایتان هدیه بدهید.

احترام به علائم و نشانه ها

اسکی بازان باید به علائم و نشانه ها احترام بگذارند. پیست ها به درجات مختلف از لحاظ راحتی و سختی تقسیم بندی شده اند و با رنگ های مختلف اعم از مشکی، قرمز و آبی نشان داده می شوند. اسکی بازان می توانند به انتخاب خود وارد هر پیستی که می خواهند بشوند. پیست ها همچنین دارای علائم دیگر همچون هشدار خطر، بسته بودن مسیر، تغییر جهت و غیره هستند.  اسکی بازان باید به این علائم توجه کنند و بدانند توجه به آن ها و رعایت قوانین اسکی روی برف به نفع خودشان است.

کمک در تصادفات

اسکی بازان نیز باید مانند سایر ورزشکاران جوانمردانه و فارغ از هرگون تعهد قانونی در بروز حادثه برای اسکی باز دیگر به او کمک کنند. او باید موقعیت را به مقامات مربوطه گزارش دهد و کمک های اولیه فوری را برای نجات جان آن شخص تا رسیدن تیم امداد به محل انجام دهد. همچنین به سایر اسکی بازان این حادثه را هشدار دهد تا به موقعیت نزدیک نشوند.

کوهنوردی در مسیر پیست

اگر قصد پیاده روی به بالا یا پایین رفتن از کوه را دارید. باید در کنار پیست راه بروید. همچنین برخلاف جهت اسکی راه نروید چرا که موانع غیر منتظره ای را برای آن ها ایجاد می کنید و ممکن است تعادل خود را از دست بدهند. پیاده روی در مسیر اسکی برخلاف قوانین پیست است. به طورکلی سعی کنید در مسیر پیست پیاده روی نکنید چرا که ردپا زمین را نامناسب می کند و برای اسکی بازان خطرناک است.

احترام به دیگران

یک اسکی باز باید به گونه ای رفتار کند که موجب آسیب رساندن به خود و دیگران نشود. اسکی بازان نباید رفتار تعصبی از خود نشان دهند چرا که یک رفتار بدون فکر می تواند خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری به جای بگذارد. همچنین باید توجه داشت اسکی بازان در برابر وسایل و اسکی برد معیوب خود نیز مسئول هستند چرا که وسایل معیوب، هم جان خود اسکی باز و هم جان دیگران را به خطر می اندازد. بنابراین قبل از شروع اسکی حتما وسایل خود را از لحاظ فنی چک کنید حتی اگر از وسایل پیشرفته ای استفاده می کنید.

شناسایی

هر اسکی باز یا شاهدی که در محل وقوع حوادث اسکی حضور داشته باشد، خواه مسئول یا غیر مسئول باید اطلاعات خود را در اختیار پلیس و مسئولین امداد و نجات بگذارد. لطفا از ارا ئه این اطلاعات نترسید به اندازه کافی شواهد وجود دارد که مقصر مشخص شود.

نتیجه گیری

اگر شما از علاقه مندان اسکی روی برف هستید می توانید با رعایت نکات ساده ذکر شده، با امنیت خاطر به اسکی بپردازید. به خاطر داشته باشید، تمامی قوانین اسکی رو برف تنها برای تامین امنیت و حفظ جان و مال شما ایجاد شده اند. اگر تمامی اسکی بازان این قوانین را جدی بگیرند امنیت پیست تامین می شود و خسارات جانی و مالی به حداقل می رسد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *