چگونه به یک تناسب اندام خوب برسیم با استفاده از دستگاه EMS

دستگاه های EMS به شما اجازه نمی دهند روی کاناپه بنشینید و پف فیل بخورید در مقابل می تواند به ریلکس کردن ، ریکاوری و حتی سوزاندن چربی های شما کمک کند.

تحریک عضلانی توسط (EMS) پروتکلی است که با استفاده از تکانه های الکتریکی که مستقیماً نورون های حرکتی شما را تحریک می کند ، باعث انقباض ماهیچه می شود. این دستگاه این امکان رابه راحتی در منزل شما هم میتواند در اختیار شماباشد.

این تحریکات باعث ایجاد انقباضات ماهیچه ای می شوند که می توانند سریع و مکرر باشند. سریع با مکث های طولانی یا انقباضاتی که چندین ثانیه یا دقیقه در یک زمان نگه داشته می شوند.

به طور معمول ، بدن شما است که با ارسال تکانه های الکتریکی از مغز از طریق سیستم عصبی مرکزی (CNS) ، عضلات شما را حرکت می دهد. اما یک دستگاه EMS به شما اجازه می دهد تا بدون انقباضات عمیق ، شدید و کامل عضلانی بدون فعال کردن سسیستم عصبی مرکزی  خود – بدون فشار بر مفاصل و تاندون ها – درگیرفعالیت شوید.

جالبترین چیز این است که بدن شما تفاوت بین انقباض ارادی و انقباض الکتریکی را نمی داند. بدن  شما فقط تشخیص می دهد که محرکی وجود دارد و بر این اساس واکنش نشان می دهد.

مطالعه ای که در مجله” Strength and Conditioning ” منتشر شده است به بررسی این موضوع پرداخته است که آیا تمرین با دستگاه EMS می تواند به ورزشکاران نخبه کمک کند تا به برتری در عملکرد ورزشی خود برسند یا خیر؟

تجزیه و تحلیل و بررسی آنها به این نتیجه رسید که ورزشکاران آموزش دیده و نخبه نیز، با وجود آمادگی جسمانی بالا ، می توانند به طور قابل توجهی سطح قدرت خود را تا آنجا که ممکن است بالا ببرند.

در پایان این مطالعه ، محققان اظهار کردند که تمرین با دستگاه EMS جایگزین امیدوار کننده ای برای تمرینات قدرتی سنتی در راستای افزایش پارامترهای قدرت و توانایی های حرکتی در ورزشکاران است.

مطالعه دیگری  با عنوان “اثرات درمان با فرکانس بالا بر چاقی شکمی در زنان جوان: یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده” نمونه متفاوتی از اثربخشی تمرین با دستگاه EMS ارائه می دهد. این مطالعه به جای سطوح تناسب اندام ، بررسی کرد که آیا EMS می تواند به شما در کاهش چربی بدن کمک کند.

در این مطالعه ، گروهی از افراد 30 دقیقه درمان با فرکانس بالا را از طریق یک سری الکترودهایی که روی شکم آنها قرار داده شد ، دریافت کردند. آزمودنی ها این جلسات را سه بار در هفته به مدت شش هفته انجام دادند. پس از آن شش هفته ، محققان دور کمر ، شاخص توده بدن ، توده چربی زیر جلدی (چربی زیر پوست) و درصد کل چربی بدن را اندازه گیری کردند.

به طرز شگفت آوری ، بدون ورزش یا رژیم غذایی ،استفاده از دستگاه EMS در واقع تأثیرات قابل توجهی بر کاهش دور کمر ، چاقی شکمی ، توده چربی زیر جلدی و درصد چربی بدن داشت و محققان به این نتیجه رسیدند: “استفاده از درمان با فرکانس بالا ممکن است برای کاهش سطح چاقی شکمی در زنان جوان مفید خواهد بود. ”

 

منبع:

How to Get Fit Using Electrical Muscle Stimulation (EMS) – Scientific American

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *